Nutrin Complete – Guinea Pig 400 g – ekstrudowana karma dla świnek morskich

 

 

 

Nutrin to wiodący producent pokarmów dla zwierząt w Czechach. Karmy Nutrin wyparły niemal całkowicie z rynku czeską markę Versele-Laga. Obecnie generują prawie 80% wolumenu sprzedaży w swojej kategorii produktowej. Marka Nutrin jest już dostępna w Polsce. Podaruj więc swojemu pupilowi odrobinę luksusu, wyśmienite odczucia smakowe i jednocześnie zdrowie.

Kompletna ekstrudowana karma dla świnek morskich.

Witalność - bogata receptura karmy zawiera dużą ilość różnych składników. Oferuje dzięki temu szerokie spektrum substancji w ich naturalnej postaci, które w połączeniu z dodanymi komponentami (witaminy, minerały, aminokwasy, lecytyna, inulina) stanowią podstawę zdrowego i sprawnego funkcjonowania organizmu.

Odporność - zawarte w karmie probiotyki oraz specjalnie dobrana kombinacja odpowiednio przetworzonych składników (w tym różne rodzaje błonnika i witamin) zapobiegają problemom z prawidłowym funkcjonowaniem jelit. Ich zdrowe funkcjonowanie jest podstawą systemu obronnego organizmu.

Witamina C - z powodu niezdolności do syntezy witaminy C, świnki morskie są w pełni zależne od otrzymywania jej w żywności. Dzięki połączeniu składników, które są bogate w tę witaminę oraz poprzez zwiększenie jej naturalnego poziomu z premiksu, karma Nutrin Complete zapewnia wystarczające spożycie witaminy C. Zapobiegając w ten sposób występowaniu wielu problemów zdrowotnych.

Wspomaganie trawienia - substancje odżywcze zawarte w karmie Nutrin są łatwiejsze do rozłożenia przez enzymy trawienne. Dzięki temu karma jest lekkostrawna i w porównaniu ze standardową karmą, dzienna dawka Nutrin może być mniejsza.

Pielęgnacja zębów - wysoka zawartość włókien, kształt, tekstura i odpowiednia gęstość karmy wspomagają w naturalny sposób proces ścierania zębów.

Skład: 

inne produkty pochodzenia roślinnego (FOS - inulina z cykorii 2 g/kg, Yucca schidigera 1 g/kg),
ziarna zbóż,
warzywa,
drożdże,
roślinne ekstrakty białkowe,
składniki mineralne,
oleje i tłuszcze.

Składniki analityczne: 

białko surowe 15%,
włókno surowe 19%,
surowe oleje i tłuszcze 3%,
zawartość substancji nieorganicznych 6%,
Ca 0,8%,
P 0,5%.

Witaminy:

witamina A (3a672a) 10 000 MJ/kg,
witamina D3 (3a671) 1 200 MJ/kg,
witamina C (3a300) 600 mg/kg,
witamina E (3a700) 60 mg/kg.

Śladowe ilości:

Mn (3b506) 80 mg/kg,
Fe (3b106) 70 mg/kg,
Zn (3b607) 70 mg/kg,
Cu (E4) 10 mg/kg,
I (3b202) 1 mg/kg,
Co (3b305) 0,3 mg/kg,
Se (3b8.11) 0,3 mg/kg.

Aminokwasy:

L-lizyna (3.2.3.) 3 g/kg,
DL-metionina (3c301) 2 g/kg.

Emulgatory: 

lecytyna (E 322) 5 g/kg.

Jak karmić:

Karmić w zależności od potrzeby, uwzględniając wagę zwierzęcia oraz jego kondycję. Zalecana dawka dzienna to 4-6 g na 100 g wagi zwierzęcia. Zapewnić nieograniczony dostęp do świeżej wody i siana. Można dodać zieloną karmę, gryzak, świeże owoce i warzywa.

Opakowanie: 400 g.

Karmę przechowywać w chłodnym, suchym i zacienionym miejscu.